Papierosom mówię NIE

PAPIEROSOM MÓWIĘ NIE – BEZ NICH ŚWIAT PIĘKNIEJSZY JEST!

19 grudnia w Domu Nauczyciela odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Wolni od uzależnień”, którego organizatorem była Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna oraz Muzeum Regionalne w Janowie Lubelskim. Konkurs sponsorowany był przez Środowiskowy program profilaktyczny dla Gminy Janów Lubelski „POTRZEBA” pod patronatem Pani Ewy Janus Przewodniczącej Rady Miejskiej w Janowie Lubelskim, Pana Krzysztofa Kołtysia Burmistrza Janowa Lubelskiego.

W konkursie udział wzięły dzieci z grup najstarszych - Świerszcze i Pszczółki.

Przed wykonaniem prac na konkurs , realizowane były scenariusze zajęć o szkodliwości dymu papierosowego i skutkach palenia oraz picia alkoholu. Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w realizacji programu, wykonywały plakaty, projektowały znaki zakazujące palenia.

Na zakończenie konkursu grupa 6-latków – Świerszcze, przygotowała krótkie przedstawienie zatytułowane "Papierosom mówię nie - bez nich świat piękniejszy jest". Treść przedstawienia poruszała problematykę palenia papierosów, konsekwencje jakie się z tym wiążą i ostatecznie nakłaniała widzów do dbania o swoje zdrowie, bo:

"Kto pali papierosy, fabrykę w płucach ma.

Zatruwa swój organizm i dyszy, że aż strach.

Nie marnuj swego zdrowia,

i innym radość nieś.

Papieros to trucizna,

zapytaj o to kogo chcesz."

Natomiast dzieci z grupy Pszczółki wykonały układ taneczny do piosenki o tematyce ekologicznej.

Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały nagrody – kolorowe książeczki.

Miejmy nadzieję, że zdobyta przez dzieci wiedza na temat szkodliwości palenia, wpływu alkoholu i narkotyków na organizm człowieka, zaprocentuje w przyszłości i wpłynie na podejmowanie właściwych decyzji w dorosłym życiu.