Magia Pantomimy i Cyrku

W dniu 22.11.2012 w przedszkolu pojawili się nieznani goście. Byli to aktorzy z Krakowa. Teatr Nikoli reprezentuje indywidualną formę teatru ruchu, która łączy w sobie elementy pantomimy, komedii dell`arte, tańca współczesnego, cyrku i akrobatyki. Najważniejsze jest w niej jednak obudzenie ciała i jego świadomości poprzez ruch i improwizacje. Gest, mimika oraz niezwykły ruch sprawiają, że aktorzy kreują ciekawe, oryginalne i nietypowe postacie sceniczne. Na poczatku dzieciom trudno było zrozumieć, co przekazują im aktorzy, ale po kilku minutach wszystkie buzie z zainteresowaniem śledziły każdy ruch, gest artystów, wzmocniony odpowiednią muzyką. Niektórzy też mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności aktorskich. Pokaz zakończył się deszczem magicznych płatków, które natychmiast zostały zebrane przez dzieci i zachowane na pamiątkę tego spotkania.