Akademia -Święto Niepodległości 2012

Święto Odzyskania Niepodległości  to najważniejsze polskie święto narodowe związane z odzyskaniem w 1918 roku, po 123 latach zaborów, niepodległości.

12-11-2012r. dzieci z naszego Przedszkola na scenie JOK zaprezentowały przed gośćmi piękną lekcję historii. Dzieci, w odświętnych strojach, z wielkim przejęciem recytowały wiersze, śpiewały piosenki patriotyczne, odgrywały scenki i zaśpiewały Hymn Polski. Poprzez tego typu działania uświadamiamy dzieciom kim jesteśmy, skąd się wywodzimy, jaka jest nasza przeszłość a jednocześnie uczymy ich bycia Polakami i miłości do Kraju. Dzieci słowem i piosenką oddają szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o niepodległość i zwycięstwo, wyrażają miłość do Ojczyzny. Okazuje się, że 11 Listopada to rocznica poważna i wielka, ale możliwa do uczczenia również przez dzieci przedszkolne, czego sami byliśmy świadkami.

Przyćmienie