PSZCZÓŁKI 6-latki

Jest gdzieś niedaleko stąd
miejsce gdzie rozkwita każdy kwiat
mały tajemniczy raj
czekający na odkrycie świat

I my Pszczółki jesteśmy tu
by przynosić uśmiech dzień po dniu
My małe Pszczółki jesteśmy tu
lecimy pod wiatr tak, że dotykamy chmur

Chciałbyś może Pszczółką być
bzyczeć lecąc tam do słońca hen
spróbuj też się w niebo wzbić
jakbyś wyśnił najpiękniejszy sen

Hej ! To my ,,Pszczółki’’- grupa V ,,zerowa’’.

Nasza grupa liczy 25 Pszczółek. Mamy 6 lat i wkrótce będziemy uczęszczać do szkoły. Znamy się już bardzo długo, ponieważ swoją przygodę z przedszkolem rozpoczęliśmy w wieku 3 lat.
Nasze wychowawczynie to panie Renata Krawczyk i Wanda Łukasik, którym pomaga pani Ela Gajór.

A dlaczego nazywamy się ,,Pszczółki’’?

Pszczoły żyją w rodzinach i my tworzymy taką przedszkolną rodzinkę!

W naszej sali jest jak w ulu – ciągły ruch i gwar.

Pszczoły są symbolem porządku, pilności i pracowitości.

I my staramy się być pilni i pracowici jak pszczółki. Przy wykonywaniu swojej pracy jesteśmy dokładni i wytrwali. Bardzo lubimy rysować, malować i wycinać, poznawać literki, liczyć śpiewać, tańczyć i brać udział w zawodach. Wszystkie zabawy ruchowe i taneczne sprawiają nam dużo radości.
Uczymy się w naszej grupie przestrzegania zasad zgodnego życia, ze szczególnym naciskiem na swobodne i kulturalne komunikowanie się. Staramy się wspólnie rozwiązywać konflikty, umiejętnie radzić sobie w sytuacjach trudnych, dostrzegać różnice między dobrem a złem. W ciągu dnia mamy czas i miejsce na zabawę, naukę, posiłki i wyjście do ogrodu czy na spacer. Poznajemy literaturę dziecięcą, uczymy się wielu piosenek i wierszyków.

W naszej przedszkolnej gromadce czujemy się wspaniale, bawimy i uczymy się wytrwale.

Jesienne spacery Pszczółek to czas obserwacji piękna zmieniającej się przyrody, ale też radosnych zabaw.
Chwytając promienie jesiennego słońca wracają do przedszkola w jeszcze lepszych nastrojach i z energią na kolejne zadania.

Nasze prace plastyczne część 1

Wszystkie Pszczółki lubią muzykę, taniec i dobrą zabawę. Na zajęciach umuzykalniających mają możliwość wspólnie rozwijać swoje umiejętności jednocześnie czerpiąc z tego radość.

Wycieczka do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie okazała się ogromną atrakcją dla naszych Pszczółek. Z radością oglądały przepiękne ekspozycje i słuchały o procesie produkcji bombek produkowanych w fabryce, samodzielnie również ozdobiły bombki podczas warsztatów. Dodatkową atrakcją było wypatrywanie „pszczółek – bombek” - i udało się!
W drodze powrotnej podziwiały piękno jesiennej przyrody podczas spaceru po lesie. To był wspaniały dzień.

Nasze Pszczółki z ochotą biorą udział w różnego rodzaju występach.
Tak też było tym razem. Podczas akademii z okazji Święta Edukacji Narodowej zaprezentowały się z najlepszej strony, aż łezka zakręciła się w oku.

Dzieci z naszego przedszkola miały okazję obejrzeć Teatrzyk „Smok Wawelski”.
Był to czas wspólnego przeżywania i radosnej obserwacji przedstawienia.
Na koniec dzieci nagrodziły artystów Teatru Kukiełki Z Igiełki gromkimi brawami – było super!

30 września chłopcy mieli swoje święto. Dziewczynki z radością złożyły im najserdeczniejsze życzenia i wręczyły prezenty, były też wspólne zabawy i tańce.

W tym roku dzieci z naszej grupy wzięły udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Skąd się biorą produkty ekologiczne”. Program został opracowany wspólnie z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Celem programu jest zwiększanie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat.
Pszczółki z entuzjazmem zapoznały się z treścią programu i równie chętnie dzieliły się swoimi doświadczeniami.

Robimy sałatkę owocową
Nasze pracowite Pszczółki tym razem samodzielnie przygotowały sałatkę owocową.

Okazało się, że wszystkie lubią owoce i ogromną przyjemność sprawia im wspólna praca.
Oby tak dalej!

Międzynarodowy Dzień Kropki jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy.
Tego dnia rozmawialiśmy na temat książki The Dot, którą napisał Peter Reynolds. Jest to historia dziewczynki, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości.
Nasze Pszczółki z ochotą przystąpiły do proponowanych zabaw i atrakcji, wykonały też prace plastyczne, a za udział w zabawach dostały nagrody w postaci kolorowych piegów i dyplomów.
To był wspaniały dzień dla nas wszystkich!

Naszą witrynę przegląda teraz 1 gość