BIEDRONKI 5-latki

biedronki01biedronki

To my, małe „BIEDRONKI”, uśmiechnięte przedszkolaki. W naszej grupie są dzieci 5 – letnie, 16 dziewczynek i 9 chłopców. Naszymi wychowawczyniami są panie: Halina Piecuch i Wiesia Jakubiec a o porządek w sali dba pani Małgosia Dębczak. Razem z naszymi Paniami odkrywamy świat i zdobywamy nowe umiejętności.

Chętnie uczestniczymy w zajęciach dydaktycznych. Wiele radości sprawiają nam również wspólne spacery, podczas których obserwujemy otaczającą nas przyrodę oraz zabawy na placu przedszkolnym.

W sali mamy przeróżne kąciki, z których co dzień korzystamy: wesoło się bawimy, rysujemy, malujemy, wycinamy, śpiewamy, przeliczamy, słuchamy pięknych bajek. Wszyscy świetnie się bawimy, uczymy się akceptacji, tolerancji i jak przystało na średniaki - wzajemnie sobie pomagamy.biedronki01biedronka

Tematyka i zamierzania wychowawczo-dydaktyczne w miesiącu czerwcu

Zajęcia dodatkowe w grupie BIEDRONKI

Cieszymy się piękną polską jesienią.

Na zajęciach rozmawialiśmy o jesiennej przyrodzie, lesie i jego mieszkańcach.

Odwiedziła nas pani Justyna z Biblioteki Dziecięcej. Zaprezentowała nam bajki w formie Teatrzyku Camishibai. Zaprosiliśmy Panią do regularnego odwiedzania nas z różnymi bajkami.

Chusta animacyjna to nie tylko zabawa.

Poznaliśmy domino.

Zajęcia religii zawsze są interesujące.

Lubimy ruch, dlategoćwiczenia gimnastyczne to dla nas czysta przyjemność

Na zajęciach poznawaliśmy owoce, ich smak i zapach. Zrobiliśmy pyszne owocowe szaszłyki. Poczęstowaliśmy nimi nasze przedszkolne panie i nas samych. To była słodka, witaminowa uczta

30 września chłopcy obchodzili swoje święto czyli DZIEŃ CHŁOPAKA

Dużo wiemy o warzywach