Biedronki

BIEDRONKI

,

Grupa II

To my - uśmiechnięte „BIEDRONKI”. W naszej grupie są dzieci 5 i 4 – letnie. Naszymi wychowawczyniami są panie Halina Piecuch i Wiesia Jakubiec a o porządek w sali dba pani Małgosia Dębczak.

Razem z naszymi Paniami odkrywamy świat i zdobywamy nowe umiejętności.

Chętnie uczestniczymy w zajęciach dydaktycznych. Wiele radości sprawiają nam również wspólne spacery, podczas których obserwujemy otaczającą nas przyrodę. oraz zabawy na placu przedszkolnym.

W sali mamy przeróżne kąciki, z których co dzień korzystamy: wesoło się bawimy, rysujemy, malujemy, wycinamy, śpiewamy i tańczymy, przeliczamy, słuchamy pięknych bajek . Wszyscy świetnie się bawimy, wzajemnie sobie pomagamy i uczymy się akceptacji i tolerancji.

.

PRACA ZDALNA od 29-03-2021r. do 16-04-2021 r.

Szanowni Państwo

Po raz wtóry musimy realizować zaplanowaną tematykę w formie zdalnego nauczania. Mamy nadzieję, że nie potrwa to długo i wkrótce spotkamy się w przedszkolu. By wszystkie dzieci mogły być na bieżąco, przygotujemy zestawy zadań, zabaw i propozycji dodatkowych działań, które będą w tym pomocne.

Zdajemy sobie sprawę, że większość z Państwa pracuje, macie Państwo także swoje domowe obowiązki,
dlatego też poniżej znajdują się jedynie propozycje, które możecie realizować w całości bądź wybiórczo.
Możecie Państwo także całkowicie z nich zrezygnować i według własnego pomysłu zorganizować zabawy
w proponowanych kręgach tematycznych.
Chcemy być dla Państwa wsparciem, a nie dodatkowo Państwa obciążać.
Dlatego z proponowanych aktywności wybierzecie Państwo to, co uznacie za stosowne.
Życzymy cudownych chwil spędzonych na nauce i zabawie ze swoimi pociechami.
My z utęsknieniem czekamy na powrót do przedszkola!

TEMAT TYGODNIA 6.04-16.04.2021 r. TAJEMNICE ŚWIATA - MALI ODKRYWCY

Plan pracy dla grupy Biedronki na dzień 16-04-2021 r. tj. piątek

Zabawa i nauka z językiem angielskim - propozycje

-----------------------------------------------------------------------------------
Zajęcia z rytmiki „Biedronki”

Temat : Zabawy z wiosną.

Zachęcam do ćwiczeń i zabaw z filmikiem https://www.youtube.com/watch?v=14pD3-2vM2A .

Mamy wiosnę, posłuchajmy jej w muzyce https://www.youtube.com/watch?v=_-QR0SCLAtg .

Plan pracy dla grupy Biedronki na dzień 15-04-2021 r. tj. czwartek

Plan pracy dla grupy Biedronki na dzień 14-04-2021 r. tj. środa

Plan pracy dla grupy Biedronki na dzień 13-04-2021 r. tj. wtorek

Plan pracy dla grupy Biedronki na dzień 12-04-2021 r. tj. poniedziałek

Plan pracy dla grupy Biedronki na dzień 09-04-2021 r. tj. piątek

Plan pracy dla grupy Biedronki na dzień 08-04-2021 r. tj. czwartek

Plan pracy dla grupy Biedronki na dzień 07-04-2021 r. tj. środa

Plan pracy dla grupy Biedronki na dzień 06-04-2021 r. tj. wtorek

TEMAT TYGODNIA 29.03-02.04.2021 r. WIELKANOC

Plan pracy dla grupy Biedronki na dzień 02-04-2021 r. tj. piątek

Plan pracy dla grupy Biedronki na dzień 01-04-2021 r. tj. czwartek

Plan pracy dla grupy Biedronki na dzień 31-03-2021 r. tj. środa

Plan pracy dla grupy Biedronki na dzień 30-03-2021 r. tj. wtorek

Plan pracy dla grupy Biedronki na dzień 29-03-2021 r. tj. poniedziałek

Marzec minął bardzo szybko. Przygotowywaliśmy się na przyjście wiosny i z radością czekaliśmy na Wielkanoc.

W lutym było nas mało ale nikt się nie nudził.

W styczniu hasaliśmy po śniegu i złożyliśmy życzenia naszym Babciom i Dziadkom.

Zabawa karnawałowa w grupie Biedronek dostarczyła wszystkim niezapomnianych wrażeń. Były zabawy, tańce i prezenty od Mikołaja.

Śpiewanie kolęd i składanie życzeń świątecznych to jedne z piękniejszych momentów pobytu dzieci w przedszkolu. O znaczeniu i przygotowaniach do Świąt Bożego Narodzenia rozmawialiśmy na zajęciach poprzedzajacych to wydarzenie. Teraz wszystkie dzieci czekają na przybycie Dzieciątka i spotkanie z całą rodziną.

.

Na Świętego Mikołaja wszystkie dzieci czekały z wielką ciekawością i podeksytowaniem.

By uczcić Święto Niepodległości, Biedronki uroczyście oddały szacunek polskim symbolom narodowym, mówiącym o wolności i zwycięstwie naszej Ojczyzny poprzez odśpiewanie hymnu Polski i piosenki Mały Polak Przedszkolak.

Listopad przypomniał nam kolory jesieni i treści patriotyczne. Pracowaliśmy wytrwale i z przyjemnością.

Wreszcie nastąpiło zakończenie zabawy plastycznej "Janów Lubelski - moja mała ojczyzna czyli ciekawe miejsca w mieście i okolicy". Dzieci, które wzięły w niej udział zostały nagrodzone pięknymi książkami, dyplomem okazjonalnym i słodkościami. Wszystkie dzieci z grupy dostały małe odblaski do kurtek, by mogły czuć się bezpieczne podczas rodzinnych spacerów po Janowie.

Pani Monika dostarczyła nam nowych rytmicznych pomysłów na zabawy. Jest wesoło.

W pąździerniku pracowaliśmy już z rozmachem

30 wrześnią wszyscy chłopcy z naszej grupy obchodzili swoje święto. To były miłe chwile zarówno dla chłopców jak i dziewczynek.

Powrót do przedszkola był miłym i radosnym wydarzeniem. A oto kilka wrześniowych aktywności: