Wycieczka do fabryki bombek

16-10-2012

16 października dzieci z grup: III, IV i V uczestniczyły w wycieczce do Fabryki Bombek Choinkowych w Nowej Dębie. To pierwsza w tym roku szkolnym wycieczka poza Janów. Dzieci zabrały ze sobą wspaniałe humory i wyruszyły w drogę dwoma autokarami. W czasie podróży śpiewały, żartowały, zadawały zagadki i opowiadały kawały. Mikrofon przechodził z rąk do rąk. Śmiechu było wiele.

Na miejscu dzieci posiliły się pysznymi, różnorodnymi kanapkami i ciepłą herbatą - przygotowanymi przez panie kucharki.

W budynku fabryki przedstawiciel pokazał dzieciom wystawę i opowiedział o kolejnych etapach wytwarzania bombek, wskazał na trendy w różnych krajach europejskich i nie tylko.

Następnie dzieci naocznie przekonały się jak powstają różnego rodzaju kształty bombek i w jaki sposób się je dekoruje.

Wreszcie podczas warsztatów samodzielnie mogły się przekonać ile cierpliwości, delikatności, pomysłowości i skupienia trzeba włożyć, by powstała ich własna bombka.

Po tych doświadczeniach nastąpił radosny powrót do przedszkola na późniejszy obiad i dalsze zaplanowane działania. To był niezwykle ciekawy dzień.

Przyćmienie