Święto Edukacjii

12-10-2012

Dzień Nauczyciela to popularna nazwa Dnia Edukacji Narodowej. Obchodzony jest na pamiątkę powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego na mocy uchwały Sejmu Rozbiorowego z dnia 14 października 1773r.

Dnia 12 października, podobnie jak w innych placówkach oświatowych, w naszym przedszkolu uroczyście obchodzono ten dzień. W praktyce - to święto wszystkich tych, którzy oddają całe swoje serce, aby dzieciom w przedszkolu było naprawdę dobrze. Świętowały więc też: pani intendentka, panie kucharki i panie woźne. Bez tych wszystkich osób nauczyciele w przedszkolu nie mogliby wykonywać swoich obowiązków na najwyższym poziomie.

Jak zawsze perfekcyjnie przygotowane przedszkolaki wystąpiły entuzjastycznie przed wszystkimi paniami i kolegami. Były wiersze, tańce i piosenki. Wszystkie Panie otrzymały życzenia i własnoręcznie wykonane przez dzieci z grupy PSZCZÓŁEK piękne bibułkowe kwiaty. To wyjątkowy, jesienny dzień!