Święto Rodziny w Przedszkolu Tęczowym

Święto Rodziny w Przedszkolu Tęczowym

„Jest w maju dzień specjalny taki,
kiedy mama czeka na buziaki.
Bo to jest Dzień Mamy, a mamę kochamy
i zaraz buziaków sto pewnie jej damy.

A gdy wiosna zamieni się w lato?
Na buziaki w Dzień Taty czeka tato.

Czy tylko wtedy?
Wcale nie!
Chyba pamiętacie, że mamie i tacie
buziaki zawsze należą się.”

Każdego roku w maju, obchodzą swoje święto wszystkie Mamy. Ale przecież przy Mamusi stoi zawsze Tatuś – czyli najważniejsze dwie osoby w życiu każdego dziecka. Rodzice robią wszystko, aby życie ich dzieci przebiegało w zdrowiu, radości i szczęściu. Dokładają wszelkich starań by dobrze je wychować, wdrożyć do obowiązkowości i systematyczności i aby w przyszłości stały się ich dumą i podporą.

Dzień Mamy i Dzień Taty to jedne z najpiękniejszych świąt w roku. W tych szczególnych dniach każdy, duży czy mały, składa swoim ukochanym rodzicom życzenia.

24 maja dzieci z Przedszkola Tęczowego obchodziły uroczyście Święto Rodziny, czyli połączone święto Mam i Tatusiów, na które zaprosiły swoich bliskich (nie tylko rodziców) do Janowskiego Ośrodka Kultury w Janowie Lubelskim. W organizację wydarzenia i jej oprawę zostali zaangażowani wszyscy pracownicy przedszkola. W ten niezwykle ważny czas, w swoich grupach, Przedszkolaki rozmawiały o swoich Rodzicach, ich zawodach, słuchały utworów literackich w tej tematyce, w tajemnicy przygotowały występ i inne niespodzianki – prezenty dla swoich ukochanych rodziców.

Podczas starannie przygotowanych wystąpień na scenie, przedszkolaki miały okazję zaprezentować w pięknych strojach swoje talenty wokalne, taneczne, recytatorskie i aktorskie.

Podziwiając występy dzieci, przez te kilka chwil, można było zapomnieć o kłopotach dnia codziennego, wzruszyć się a może i rozweselić.

Życzymy wszystkim Rodzicom przede wszystkim zdrowia, wszelkiej pomyślności oraz miłości okazywanej w codziennym życiu. Wszystkiego najlepszego. To był wspaniały dzień, a najlepsze jest to, że święto rodziny może być każdego dnia!

H.P.
Foto: Rodzice