Biedronki Gr III

biedronkibiedronki1

Grupa III -4-5 latki „Biedronki”

Po sali grupy III Biedronki „fruwają”,
Codziennie śmieją się, bawią i rozrabiają.
Gniewać się na nie jest bardzo trudno
I nigdy z nimi nie jest nudno.
Każdego ranka każda Biedronka
Wchodzi do sali jak „promyk słonka”,
Przynosi uśmiech, smutki, radości,
Bo razem raźniej i świat jakby prostszy.
Wszystkie Biedronki uczyć się lubią,
Skaczą, figlują, mało kropek nie pogubią.

Lecz kiedy trzeba uważnie słuchają
I nowe rzeczy chętnie poznają.
Lubią liczenie i malowanie,
Wiersze, piosenki – każde wyzwanie.
Czasem się kłócą, lecz zawsze godzą,
Parami chłopiec z dziewczynką chodzą.
A kiedy wszystkie się uśmiechają,
To wtedy panie „skrzydeł” dostają.

Jest nas 27 „ Biedronek” - 19 - wesołych dziewczynek i 8 - młodych kawalerów.
Nasze panie to pani Wiesia i pani Wanda, swoją pomocą służy również pani Teresa, która dba o porządek w naszej sali oraz przynosi pyszne posiłki.

Mamy już 4 - 5 lat.

biedronki2

Na początku września z uśmiechem na twarzach spotkaliśmy się wszyscy razem. Z ogromną ciekawością zapoznaliśmy się z nową salą wraz z jej wyposażeniem i nowymi zabawkami. W sali możemy bawić się w kącikach zabaw: z klockami i samochodami, lalkami, plastycznym i kąciku książek. Najchętniej bawimy się w małych zespołach, a po skończonej zabawie odnosimy zabawki na ustalone miejsce. Dbamy o porządek i ład w naszej sali. W przestrzeganiu ustalonych zasad pomaga nam kontrakt grupowy, który obowiązuje w naszej grupie.

Rozpoczynający się rok szkolny jest dla nas bardzo ważny. W przyszłym roku część z nas może pójść już do szkoły, dlatego teraz przygotowujemy się do tego bardzo pilnie. Codziennie uczestniczymy w zajęciach zorganizowanych przez nasze panie. Uczymy się wierszy, piosenek i tańców, poznajemy nowe zabawy, uczymy się rysować kredkami, malować, lepić, wycinać czy liczyć. Bardzo chętnie słuchamy bajek i opowiadań czytanych codziennie przez panią. W czasie pobytu w przedszkolu poznajemy ludzi pracujących w różnych zawodach, dowiadujemy się jak zdrowo żyć, odżywiać się, poznajemy różne rośliny i zwierzęta i ich środowisko.

Poza zajęciami programowymi, dzieci 1x w tygodniu uczestniczą w zajęciach z rytmiki. 5 latki mają bezpłatną opiekę logopedyczną. Ponadto, dodatkowo 2x w tygodniu dzieci chętne biorą udział w zajęciach z języka angielskiego.

W czasie zajęć programowych korzystamy z kart pracy pt.: „Razem w przedszkolu” w których znajdują się ciekawe zadania i ćwiczenia. Grupa pracuje z wykorzystaniem programu Razem w przedszkolu ……

Jeśli tylko pogoda na to pozwoli, chodzimy na spacery i wycieczki poznając najbliższe środowisko. Nie możemy bawić się na naszym placu przedszkolnym, ponieważ trwa remont przedszkola a sam plac będzie również poddany rewitalizacji.

Bierzemy również udział w uroczystościach przedszkolnych, koncertach, spektaklach. W naszej grupie panuje miła i serdeczna atmosfera. Staramy się być dobrymi i koleżeńskimi wobec innych dzieci. Cieszymy się, że możemy wspólnie bawić się i uczyć.

biedronki3   „JARZYNOWY WÓZ”

Dookoła nas króluje już jesień , która obdarza wszystkich wspaniałymi darami. Do Biedronek również zajechała swoim wozem pełnym warzyw i smakowitych owoców. Biedronki bardzo chętnie je zjadają, bo wiedzą, że to zdrowo. Ale zanim znajdą się na talerzu lub w szklance wszyscy z zaciekawieniem ogadają je w całej okazałości, z nacią, korzonkami, pestkami. Nazywają jadalne części i te które można dać np. królikom, bo nic nie może się zmarnować.

Warzywka również bawiły się z dziećmi przy wesołej muzyce. Poczym zasiadły w kąciku przyrody i obserwowały jak dzieci malują i naklejają na kartkach ich portrety.

Prawda, że jesteśmy ładne, aż chce się nas zjeść.

OKRUCHY TEATRU LALEK

To tytuł wystawy w Muzeum Regionalnym w Janowie Lubelskim, którą zwiedzały Biedronki w tym tygodniu. Mogły z bliska zobaczyć lalki – aktorki grające w ich ulubionych bajkach, np. Pinokio, Farfurka Królowej Bony i wiele innych. Dzieci poznały sposoby animowania , poruszania lalkami, ich ubiory i materiały z jakich były wykonane.

Lalki te „to zabytki, którym -jak powiedziała pani kustosz wystawy - również należy się szacunek”.

Po obejrzeniu kolekcji lalek dzieci same wykonywały swoja lalkę - kukiełkę według własnego pomysłu. Okazało się, że to wcale nie takie łatwe zadanie. Niektórym pomagali opiekunowie wystawy.

Efekt był zaskakujący, ponieważ wszystkie dzieci wykonały swoją postać lalkową, którą zabrały jako pamiątkę do swoich domów, by pochwalić się swoim dziełem rodzicom. Warto dzieciom pokazywać sztukę, różne techniki wykonywania dzieł artystycznych, których przykładem są lalki – kukiełki. Działanie takie przyczynia się do stymulacji aktywności twórczej dzieci w zakresie aktywności plastycznej – tu podczas tworzenia swojego dzieła jakim jest lalka - kukiełka, a w przyszłości może czegoś większego.

biedronki4

Naszą witrynę przegląda teraz 1 gość