SKRZATY - 5-latki

dzieci01

Grupa IV 5- latki 2015/2016

WYCHOWAWCZYNIE: WANDA ŁUKASIK, JOLANTA DYJACH

„Czy Wy wiecie, czy Wy wiecie, Skrzaty jednak są na świecie…!!!”

Jeśli ktoś nie wierzy musi koniecznie zajrzeć do naszego Tęczowego Przedszkola - tu można spotkać wesołe Skrzaty”. Chodzimy tu już drugi rok i bardzo je lubimy, gdyż w naszej grupie codziennie dzieje się coś ciekawego. Uwielbiamy figlować, psocić, wesoło bawić się w sali zabaw ruchowych i na naszym podwórku, chętnie także śpiewamy piosenki, tańczymy, malujemy farbami, wycinamy nożyczkami a z plasteliny lepimy prawdziwe „cuda”. Nasze panie Wanda i Jola są z nas naprawdę dumne. W przedszkolu zdobywamy wiele nowych wiadomości i umiejętności, które przydadzą nam się w dalszej edukacji. „Skrzaty”są ciekawe świata i chętnie uczestniczą w zajęciach edukacyjnych, które są dostosowane do ich możliwości i percepcji. Pani Wanda i Jola przygotowują zajęcia  zgodnie z podstawą wychowania przedszkolnego, zestawem edukacyjnym „ Tropiciele” oraz wg własnych  pomysłów, które odpowiadają na potrzeby dzieci i pobudzają ich wyobraźnię, stymulują zmysły.

Nasze dzieci biorą udział w zajęciach logopedycznych, które uwielbiają. Dzięki nim nie tylko rozwijamy mowę i zapobiegamy wadom wymowy u dzieci, ale ćwiczymy koncentrację i dajemy możliwość do wspaniałej zabawy.

Edukacja muzyczna; we wtorki odwiedza nas p. Monika z piosenkami i wspaniałymi zabawami rytmicznymi.

W poniedziałek i w środę czas na j. angielski prowadzony przez p. Elę.W poniedziałek i czwartek pani dyrektor prowadzi ćwiczenia ruchu rozwijającego wg. Weroniki Sherborne.

Religia natomiast jest w poniedziałki i wtorki.

W opiece nad dziećmi zwracamy uwagę na wdrażanie dzieci do przebywania w grupie przedszkolnej. Nasze Skrzaty uczą się kulturalnego zachowania przy stole. Zwracamy uwagę na atmosferę i przełamywanie niechęci do niektórych potraw. Wspieramy zdrowie dzieci nie tylko mówiąc o tym, lecz wprowadzając zdrowe nawyki żywieniowe.
Stałym punktem dnia są spacery i zabawy na dworze nie tylko w pogodne dni. Ćwiczymy dzięki temu samodzielność przy ubieraniu się oraz dbamy o kondycję dzieci i przewietrzenie także naszych sal.
Każdy przedszkolak przy odpowiednim ubiorze chętnie bawi się na dworze. Spacery to także okazja do utrwalenia naszych piosenek i obserwacji przyrodniczych. Dzieci mają zapewnioną opiekę opiekunów/nauczycielek.

Wycieczka
do ZAMOŚCIA i  KRASNOBRODU

dla dzieci z grup IV „SKRZATY” i V „MOTYLKI”
odbędzie się dnia 9 czerwca 2016r. (czwartek)

Wyjazd z przedszkola autokarem o godz. 700.

W trakcie wycieczki:

• Śniadanie w Panasówce
  • Przejazd do Zamościa i spacer po Starówce
  • Zwiedzanie ZOO
  • Obiad
  • Przejazd do Krasnobrodu i zwiedzanie ścieżki
    edukacyjnej w Parku Dinozaurów
  • Zwiedzenie kapliczki Św. Rocha
  • Podwieczorek w plenerze

Planowany powrót do Janowa około godz. 1800-1830

Prosimy o zabezpieczenie swojemu dziecku stroju odpowiedniego do pogody
oraz nie dawanie dzieciom słodyczy, ewentualnie wodę do picia.

19.05.2016r. - WYCIECZKA DO STRAŻY POŻARNEJ

23.04.2016r. - WIZYTA W BIBLIOTECE

04.04.2016r. - KOLOROWA WIOSNA wycieczka w okolice przedszkola. Dookoła jest kolorowo, pachnąco i brzęcząco.

WIELKANOC

NASZE WYPIEKI - Skrzaty w ramach zajęć samodzielnie wykonały prawdziwe ciastka z ciasta francuskiego z jabłkami, cynamonem i cukrem trzcinowym. Pachniało w całym przedszkolu.

14.01.2016r. - BAL KARNAWAŁOWY

PO ZABAWIE NIESPODZIANKA. DO „SKRZATÓW” PRZYBYŁ MIKOŁAJ Z PREZENTAMI

22.01.2016r. DZIEŃ BABCI I DZIADKA

18,12.2015r - SPOTKANIE OPŁATKOWE