Spotkanie opłatkowe

jedna , jedyna
co radosnym mrugnięciem
Wigilię zaczyna.

A kiedy wreszcie ta gwiazdka
uśmiechnie się wesoło
zapalimy świeczki na choince.
Zasiądziemy do wspólnego stołu.

W okresie poprzedzającym święta Bożego Narodzenia w naszej grupie odbyły się zajęcia podczas których dzieci poznały tradycje świąteczne. Bliżej poznały symbolikę świąt: strojenie choinki , tradycja obdarowywania prezentami, składanie życzeń świątecznych, spożywanie kolacji wigilijnej, symbol Gwiazdy Betlejemskiej, kolędowanie. Tradycje Bożonarodzeniowe były inspiracją do zaproszenia rodziców dzieci na spotkanie wigilijne do naszego przedszkola. Przebiegało ono w niezwykle ciepłej, choć grudniowej atmosferze. Dzieci miały okazję po raz pierwszy zaprezentować swoje umiejętności w krótki programie artystycznym. Po przedstawieniu wszyscy podzielili się opłatkiem składając sobie nawzajem życzenia a następnie zasiedli do wspólnej wigilijnej kolacji.