PSZCZÓŁKI

pszczolki

„Pszczółki '' - to dzieci z grupy IV, starszaki 5 – 6 latki .

Ta nazwa grupy podoba się zarówno Dzieciom jak i Rodzicom .

A co się pod tym kryje?
Dzieci są nie tylko pracowite ale i bardzo aktywne.
„To fakt – jesteśmy pracowite jak pszczółki” - tak mówią dzieci.
Dużo zadowolenia sprawia im organizacja różnorodnych spotkań, przedstawień, a także uczestnictwo we wszystkich zajęciach, zabawach rozwijających aktywność dziecka, które polegają na pracy intelektualnej i twórczej oraz samodzielnym poszukiwaniu rozwiązań. Uczą się umiejętności współdziałania z rówieśnikami czyli podejmowania wspólnej, zgodnej zabawy.
Dzieci mają ciekawe pomysły, pięknie rysują, śpiewają i tańczą ale również chętnie słuchają bajek i utworów literackich czytanych przez nauczyciela. Aktywnie uczestniczą w zajęciach dodatkowych takich jak: język angielski, rytmika, religia, zajęcia logopedyczne.
Wszystkie umiejętności dzieci będą prezentowane gościom podczas uroczystości przedszkolnych.
W naszej sali dzieci nigdy się nie nudzą, bo mają wiele pomysłów na ciekawe spędzanie czasu.

Oto jak spędzamy wspólnie czas:

Wspólnie wychodzimy na spacery, gdzie podziwiamy okolicę i uroki naszego miasta. Tym razem w parku zaskoczyła nas jesień i zbieraliśmy piękne, kolorowe liście oraz kasztany, z których robiliśmy potem wielobarwne bukiety.

Bardzo lubimy zajęcia plastyczne, na których robiliśmy wspólnie ludziki z warzyw. Zajęcia te były pełne humoru a gotowe kukiełki pełne witamin. Zdobiły nasz przedszkolny korytarz by rodzice mogli je obejrzeć. Obecnie zdobią nasz kącik przyrody i przypominają nam byśmy jedli dużo warzyw nie tylko podczas posiłków w przedszkolu ale również w domu.

Pewnego dnia, Pani poprosiła nas o przyniesienie owoców i warzyw do przedszkola, z których robiliśmy sałatkę owocową i warzywną. Potem zajadaliśmy się smakołykami, które sami sobie przyrządziliśmy.

Życie przedszkolaka jest ciekawe a panie nauczycielki dbają o to by było jeszcze bardziej urozmaicone, zabierając nas na wycieczki. Ostatnio odwiedziliśmy Muzeum w Janowie Lubelskim, gdzie znajdowała się wystawa Lalek Teatralnych

16 października 2012, pojechaliśmy do Nowej Dęby aby podziwiać tamtejszą fabrykę bombek choinkowych. Mieliśmy również możliwość ozdobić własną bombkę samodzielnie i poznać proces tworzenia tych ozdób choinkowych.