Światowy Dzień Pluszowego Misia u Elfów

Światowy Dzień Pluszowego Misia u Elfów

Dnia 25 listopada w naszej grupie obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia

Wszystkie dzieci kochają misie, to jedna z najbardziej znanych i ulubionych zabawek. Od ponad 100 lat towarzyszą dzieciom na całym świecie. To z nim dzielą się radościami i smutkami, jemu powierzają największe tajemnice. On pocieszy, doda otuchy i do niego przytulają się zasypiając. Jest przyjacielem, który jest zawsze wtedy, kiedy go najbardziej potrzebują.

Naszym celem było przybliżenie dzieciom, w sposób bardzo przystępny, historii powstania pluszowego misia, przedstawienie różnych sylwetek misiów – bohaterów literackich, filmowych i muzycznych, zachęcenie do poszanowania zabawek, wdrażanie do wypowiedzi na bliski dzieciom temat, zachęcanie do wspólnego śpiewania piosenek oraz zabawy przy muzyce. Dzieci przyniosły z domu swojego ulubionego misia i zaprosiły go do wspólnej zabawy.