MOTYLKI

małe gąsieniczki

Jeszcze pożegnalny całus
dla córek, synusiów
którzy nie chcą się oderwać
od mam i tatusiów.

Pani ich nie spuszcza z oka
rozbawia i godzi...
Z czasem coraz więcej jedzą
i rosną nad podziw.

Bawią się i rozwijają
i uczą się tyle,
że z przedszkola wyfruwają
Przepiękne Motyle

motylek2

W " Przedszkolu Tęczowym " grupa 3-4 - latków to Motylki - i tak jak te kolorowe owady jesteśmy radośni, ruchliwi i wszystkiego ciekawi.

Bardzo lubimy spacery i wycieczki, a także zabawy badawcze i doświadczenia, podczas których uczymy się rozumieć otaczający nas świat.

Nasza grupa liczy 30 wspaniałych dzieci - 13 dziewczynek i 17 chłopców.

Co dzień serdecznym uśmiechem i ciepłym gestem witają nas nasze panie oraz koledzy, a każdy dzień jest pełen przygód.

Rano bawimy się ulubionymi zabawkami. Już wiemy, że należy szanować wszystkie zabawki i odkładać je na wyznaczone miejsce, bo po nas będą tu chodziły inne dzieci i też będą chciały się bawić jak my.

Pani organizuje nam ciekawe zajęcia. Uczymy się wierszyków, piosenek, tańców.

Podczas zajęć chętnie malujemy, rysujemy, lepimy, wycinamy, manipulujemy klockami, kuleczkami, kasztanami.

Jesteśmy pełni energii, dlatego nasze panie codziennie organizują nam wiele ciekawych zabaw ruchowych z muzyką, chustą animacyjną, szarfami itp.

Słuchamy też bajek, wierszy i opowiadań czytanych przez nasze panie.

Uczymy się samodzielności, wielu z nas potrafi już założyć własne ubranko, umyć rączki, korzystać z toalety. Pięknie zjadamy pyszne posiłki.

Nasza sala jest duża i kolorowa, mamy do dyspozycji dużo zabawek, gier, układanek, puzzli. W sali mamy różne kąciki: przyrody, lalek, klocków, samochodów, książki.
Kiedy jesteśmy zmęczeni, to odpoczywamy przy muzyce relaksacyjnej, która sprawia, że nasze sny są kolorowe. Wcale nie chce nam się wstawać!
Jesteśmy najmłodszą grupą a mimo to bardzo chętnie przychodzimy do przedszkola. Tutaj się bawimy, uczymy i przebywamy z kolegami i koleżankami.

„Przedszkole Tęczowe” to nasz drugi dom, w którym czujemy się szczęśliwi i do którego przychodzimy z prawdziwą radością i fascynacją.

Bardzo lubimy wspólnie spędzać czas, a szczególnie
bawić się, bawić i jeszcze raz bawić !
Sprawia nam to ogromną radość, a jednocześnie uczy, rozwija i daje poczucie
przynależności do grupy.

Chętnie bierzemy udział w zajęciach organizowanych przez nasze panie.

Zajęcia „Zła pogoda” czyli deszczowe zabawy przy muzyce to dowód na to, że nawet
w pochmurne dni potrafimy ciekawie wypełniać swój czas.

Aby usprawniać narządy mowy często uczestniczymy w zabawach logopedycznych
np.: „Rodzina Wietrzyków”, wykonujemy ćwiczenia oddechowe i uczymy się
rymowanek - wierszyków.

To pewne - najlepiej uczymy się poprzez zabawę !

Nasze prace plastyczne są też coraz piękniejsze,

ale to już na pewno nie trudno zauważyć !!!