Wycieczka do Sandomierza i Nowej Dęby

Tegoroczna wycieczka do Sandomierza i Nowej Dęby odbyła się 15 października. „Pszczółki” i z radością wybrały się w tę podróż i naprawdę było warto. Śniadanie zjedzone w plenerze smakowało każdemu dziecku i dało siłę do zwiedzania zabytków i ciekawych miejsc w Sandomierzu.

Dzieci spacerowały po Rynku Sandomierskim zwiedzały Bramę Opatowską, Zbrojownię, Zamek, Katedrę, Ucho Igielne, Wąwóz Królowej Jadwigi. Spośród tych wszystkich miejsc największym zainteresowaniem dzieci cieszyła się Zbrojownia, ogromna w tym zasługa tamtejszego przewodnika, który ciekawą opowieścią wprowadził dzieci w świat rycerzy i księżniczek. Po tak wyczerpującym zwiedzaniu dzieci zjadły obiad w restauracji „Ciżemka” i autokarem ruszyły w drogę do Fabryki Ozdób Choinkowych do Nowej Dęby. Tam mogły obejrzeć piękne choinki ozdobione ogromną ilością bombek w najróżniejszych wzorach i kolorach. Każde dziecko podczas warsztatów wykonało swoją niepowtarzalna bombkę. Następną atrakcją było obserwowanie kolejnych etapów produkcji bombek od ich dmuchania z gorącego szkła do ozdabiania we wzory w przeróżnych stylach. W drodze powrotnej dzieci dzieliły się wrażeniami, śmiały się i śpiewały ulubione piosenki, a zmęczenie - no cóż minęło bez śladu!

A potem podwieczorek zjedzony z apetytem w drodze powrotnej i radosne powitanie najbliższych czekających na swoje pociechy pod przedszkolem. Szkoda, że wszystko co dobre tak szybko mija!