Poznajemy tradycje Andrzejkowe

28 listopada wszystkie obecne BIEDRONKI uczestniczyły w zajęciach muzealnych prezentujących dawne tradycje i zwyczaje Andrzejkowe. Opowieść w ciekawym muzealnym klimacie wprowadziła dzieci w zaciekawienie i chęć uczestniczenia we wszystkich zaplanowanych zabawach i „wróżbach”. Było losowanie imion swoich przyszłych przyjaciół, palenie kulek lnianych mówiących o trwałości przyjaźni wybranych dzieci, wyciąganie symbolicznych przedmiotów schowanych w glinianych naczyniach, lanie wosku przez klucz i inne pomysłowe zabawy jak „gąsior” czy „gąska”. W międzyczasie poznały między innymi etapy obróbki lnu i powstawania płótna lnianego, obejrzały dawne żelazko, piec, stare garnki i inny sprzęt wykorzystywany w dawnym domostwie.