Wycieczka do Szkółki Leśnej w Gierłachach

W dniu 10 października 2014 roku odbyła się wycieczka wszystkich grup przedszkolnych do Szkółki Leśnej w Gierłachach, która dała dzieciom możliwość bezpośredniego kontaktu z przyrodą. Na miejscu, pani leśnik Bożena Kędra przywitała wszystkich bardzo serdecznie i wyjaśniła, co to jest szkółka leśna i dlaczego jest potrzebna. Przed jej zwiedzeniem dzieci miały możliwość wesołej zabawy na świeżym powietrzu z użyciem piłek, chusty animacyjnej, patyków i szyszek. Pani objaśniła wszystkie czynności związane z pracą w szkółce leśnej. Dzieci miały możliwość dotknąć i porównać sadzonki drzew jedno i kilkuletnich, z których wyrosną kiedyś piękne drzewa. Ważną informacją były etapy rozwoju drzewa – od nasionka przez sadzonkę do dużego drzewa. Były to bardzo ciekawe zajęcia na wolnym powietrzu w otoczeniu pięknego lasu, podczas których dzieci mogły obserwować otaczającą przyrodę, dostrzegając jej urok.
Nie zabrakło też akcentu smakowego, jakim było konsumowanie pieczonych kiełbasek, Apetyty dopisały, były dokładki. Ogromną przyjemnością jest spędzać czas na świeżym powietrzu w pięknym otoczeniu.

To miejsce na długo pozostanie w pamięci dzieci.