Roczny Plan Przedszkola 2014/2015

tecza001W naszym Przedszkolu w ramach realizacji Rocznego Planu Przedszkola na rok szkolny 2014/15 - Jestem twórczym przedszkolakiem, tworzymy warunki do rozwijania aktywności twórczej dzieci w różnorodnych formach działalności oraz podejmowania działalności artystycznej w korelacji z innymi obszarami edukacji w celu wszechstronnego rozwoju dziecka i przygotowania do dalszego etapu edukacji.

dzieci1001Twórczość artystyczna jest jedną z najważniejszych form działalności dziecka. Sprawia mu wiele radości, uwrażliwia na piękno i pozwala poznać otaczającą rzeczywistość. Każde dziecko w mniejszym lub większym stopniu wykazuje zdolności plastyczne, muzyczne, teatralne. Jednakże ich kształtowanie zależne jest od wielu czynników, przede wszystkim od środowiska oraz od procesów wychowania i nauczania. Dla całego rozwoju dziecka ogromne znaczenie ma działalność plastyczna , muzyka, śpiew i taniec. Dlatego też, warto pokazać dzieciom sztukę, nie tylko jako piękno widziane przez artystę, lecz różne jej oblicza.
dzieci2001Kształcenie kulturalne i emocjonalne pobudza wyobraźnię i wrażliwość, co powoduje, że postawa dziecka jest postawą małego artysty.
dzieci3001Wzbogacenie osobowości przez odbiór sztuki twórców uznanych w świecie przyczynia się do tego, że odbiorca staje się wyczulony na estetykę przeżyć i sam zmienia świat. Wzbogaca tym samym środowisko, zaspokaja swoje potrzeby duchowe a jego twórczość staje się twórczością ekspresyjną.

Naszą witrynę przegląda teraz 1 gość