Pszczółki

pszczolka002GRUPA III - 4 latki

PSZCZÓŁKI

W żółto-czarne paski całe
Więc je widać, choć są małe.
Słychać także ich bzykanie,
Gdy swój pszczeli tańczą taniec.

Bo te pszczółki to pracusie
I pełno ich wszędziepszczolka002
Krzątają się jak w ukropie
Dobry miodek będzie !

To już drugi rok w przedszkolu dla większości dzieci z naszej grupy.

Jako Pszczółki dzieci czują się bardzo dobrze i choć grupę opuściło troje 5-latków to nadal jest „jak w ulu”, a to za sprawą dzieci, które dołączyły do naszej grupy.

Obecnie grupa liczy 28 dzieci, 11-dziewczynek i 17-chłopców.

W roku szkolnym 2013/2014 grupę prowadzić będą panie: Renata Krawczyk, Monika Matysek i Jolanta Dyjach, a pomagać będą: pani Marysia i pani Grażynka.

Jest nam razem bardzo wesoło i z niecierpliwością czekamy na kolejny dzień w przedszkolu. Ilość pracy, którą musi wykonać w ulu pracowita Pszczółka jest ogromna. Wszystkie pszczółki są dumne ze swoich postępów i z dobrze wykonanej pracy. Codziennie robią coś pożytecznego: śpiewają, tańczą, rysują, liczą, porównują kształty. Pszczoła jest samodzielna, potrafi ubrać się, umyć ręce, buzię. Codziennie po obiedzie cały ul zbiera się w gromadkę i wszyscy słuchają różnych tajemniczych lub wesołych opowieści. Lubimy razem bawić się, śpiewać tańczyć i rozmawiać na różne interesujące nas tematy. Prace dzieci są piękne i kolorowe, a posługiwanie się różnymi technikami plastycznymi pobudza ich wyobraźnię i kreatywność.

Wspólne spacery są okazją do utrwalenia bezpiecznego poruszania się po drodze i obserwacji zmieniającej się przyrody. Wycieczki i spotkania z ciekawymi ludźmi dają możliwość poznawania najbliższego otoczenia i poszerzania wiadomości.

Ciekawość i pomysłowość dzieci inspirują nas do dalszej pracy, a wszystko to, aby dzieci rozwijały się w atmosferze akceptacji, zrozumienia i szacunku.

pszczolka001pszczolka001pszczolka001