Biedronki

biedronka1Grupa II Biedronkibiedronka2

Kiedy słońce świeci i gdy deszczyk pada,

Idzie do przedszkola dzieciaków gromada.

Wesołe biedronki to właśnie my

Tak się nazywamy i fajnie tutaj mamy.

Najbardziej lubimy się uczyć i pracować.

Wiemy także, że w przedszkolu nie można próżnować.

Witamy w grupie wesołych Biedronek!

Nasza grupa liczy 25 dzieci. Uczy i opiekuje się nami pani Ola oraz pani Jola. Dzięki nim mamy zorganizowany plan dnia, pełen zabaw, śpiewów i tańców. Często również bawi się z nami pani Ewa, która zawsze dotrzymuje nam towarzystwa i pomaga przy napotykanych trudnościach. Codziennie spotykamy w naszej sali panią Teresę, która podaje nam posiłki.

Jest to nasz pierwszy rok w przedszkolu, więc wszyscy dopiero się poznajemy. Dzięki kreatywnym zabawom, proponowanym przez panie wychowawczynie, zacieśniają się między nami więzi koleżeńskie. Wiele rzeczy, które robimy jest dla nas nowością. Choć jesteśmy jeszcze mali, chętnie poznajemy nowe zasady współżycia w grupie rówieśniczej. Uwielbiamy razem spędzać czas, śpiewać, tańczyć, budować. Lubimy zajęcia plastyczne, podczas których poznajemy różne techniki plastyczne, stając się małymi artystami. Chętnie słuchamy bajek i utworów literackich czytanych przez nauczyciela.

Jesienne słoneczne dni spędzamy na spacerach, zbierając kolorowe liście i układając z nich wielokształtne, liściaste stworki. Gdy za oknem jest pochmurne niebo i pada deszcz,listek2 listek1obserwujemy pogodę zza okien, malując jesienne pejzaże, które nasi rodzicie mogą potem podziwiać na tablicy zawieszonej przed wejściem do sali.