Występy na Janowskim Rynku

29 czerwca 2013r. odbył się coroczny występ dzieci ze wszystkich janowskich przedszkoli. Co prawda nie na Misztalcu podczas obchodów Dni Janowa /nie pozwoliła kapryśna pogoda/ale na scenie przygotowanej przez JOK na Janowskim Rynku.

Podekscytowane dzieci wraz z Rodzicami przybyły na wyznaczone miejsce i zaczęła się uczta dla oczu.

W pierwszej kolejności wystąpiło Przedszkole Motylkowe z ul. Świerdzowej a następnie my czyli Przedszkole Tęczowe z ul. Ogrodowej, po nas Przedszkole z ul. Jana Pawła II i dzieci z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Białej.

Na początek naszego pokazu PSZCZÓŁKI w eleganckich strojach przedstawiły pięknego Poloneza, potem MOTYLKI najpiękniej jak umiały zatańczyły do piosenki "Mamo i tato", MRÓWKI - polkę, zaraz po nich ŚWIERSZCZE również polkę i BIEDRONKI taniec łąki przy śpiewie Faustynki Lenart. Potem jeszcze raz każda grupa po jednym występie. Pojawiły się: tańce współczesne, tradycyjne - KALINKA, z czarnego lądu i hiszpańska „Siniorina”. Każdy występ to przepiękne stroje odpowiednie do danego utworu. Na koniec wspólna piosenka dla całej widowni o tym, co niemal każdy z nas ma w sercu i myślach, czyli o domu, Rodzinie a idąc jeszcze dalej, o pokoleniowej Rodzinie w jednym domu.

W trakcie występów grupa Świerszczy i Pszczółek pokazała przedstawienie z cyklu „Czyste powietrze wokół nas” zachęcające dorosłe osoby do rzucenia nałogu palenia tytoniu.

Atmosfera tego występu jest trudna do opisania, ale radosne miny dzieci i zadowolenie na twarzach Rodziców najlepiej oddają zdjęcia, jak również komentarze po występach. Dziękujemy wszystkim Rodzicom za zaangażowanie w przygotowaniu dzieci do występów przed wyjściem na scenę i pomoc w przygotowywaniu strojów.

relacja z występu