Koncert dla Rodziców

28 maja 2013 r. dzieci z całego przedszkola zaprosiły swoich Rodziców na Koncert do JOK. Goście zapełnili całą salę widowiskową. Na początku Pani Dyrektor powitała wszystkich Rodziców i zaproszonych gości - Burmistrzów Krzysztofa Kołtysia i Czesława Krzysztonia oraz przedstawicielkę Sanepidu panią Krystynę Łukasik. Część artystyczną rozpoczął 6-latek Szymon Kuśmierczyk odczytując wszystkim Rodzicom życzenia od dzieci. Po nich wystąpiły wszystkie grupy ze swoim repertuarem. Maluszki - MOTYLKI w gwiaździstych strojach, z uśmiechem na buzi, zatańczyły i zaśpiewały najpiękniej jak tylko to było możliwe. 4-latki MRÓWKI przedstawiły baśń o „Brzydkim Kaczątku”. Przy pięknych kostiumach, był to cudowny pokaz umiejętności aktorskich, wokalnych i tanecznych. 4,5-latki BIEDRONKI zaśpiewały „Piosenkę dla Taty” i w pięknych hiszpańskich strojach zaprezentowały taniec „Siniorina”. Z kolei starsza grupa 5,6-latków PSZCZÓŁKI pokazała „Taniec z kwiatkiem” i „Swing w uliczce”. W połączeniu ze stylizowanymi strojami do tych utworów, widok był bardzo ciekawy. Grupa najstarsza 6-latków ŚWIERSZCZE zaprezentowała „Polkę” i „Walczyk dla Rodziców”. Dało się zauważyć, że umiejętności tych dzieci są na wysokim poziomie (dla niektórych dzieci to czwarty rok w przedszkolu). Dzieci ze wszystkich grup dały popis umiejętności języka angielskiego w formie zaśpiewanych piosenek. Piosenka „Pełna Chata”, której treść i melodia wyraża nasze marzenia o domu i rodzinie, dała możliwość pokazania się wszystkim dzieciom jednocześnie na scenie. Całość Koncertu zwieńczyło przedstawienie podsumowujące cykl zajęć profilaktycznych przedszkolnego Programu Edukacji Antytytoniowej „Czyste powietrze wokół nas” w wykonaniu gr. V i IV. Koordynator Programu z ramienia SANEPID-u pani Krystyna Łukasik pogratulowała dzieciom ich wiedzy i umiejętności i przekazała dla nich na ręce pani dyrektor prezenty w postaci zabawek.
Na tym Koncert został zakończony. Mamy nadzieję, że pomimo nie do końca odpowiedniego nagłośnienia, wszyscy Rodzice, pełni miłych wrażeń, będą długo wspominać występ swoich pociech.

Piszą o nas - artykuł i galeria: