Przedstawienie ZACZAROWANY ŚWIAT BRACI GRIMM

24 maja 2013r. dzieci z grup starszych oglądały w JOK widowisko teatralne pt. „Zaczarowany Świat Braci Grimm” przedstawiane przez aktorów z Narodowego Teatru Edukacji im A. Mickiewicza we Wrocławiu. Misją tego Teatru jest tworzenie i realizacja projektów teatralnych oraz imprez edukacyjnych związanych z szeroko rozumianym wychowaniem poprzez sztukę, jak również przygotowaniem widza do świadomego i krytycznego korzystania z dorobku polskiej i światowej literatury.

Przedstawienie „Zaczarowany Świat Braci Grimm” bardzo wyraźnie nakreśliło dzieciom moc:

• miłości do swojego rodzeństwa, rodziców i bliskich,
  • walki z krzywdą i własnymi słabościami,
  • przyjaźni,
  • właściwego zachowania.

Wszystkie dzieci z ogromnym zainteresowaniem śledziły następujące po sobie wydarzenia, a po ich mimice i gestach widać było, że wręcz utożsamiają się z pozytywnymi bohaterami przedstawienia. Zwróciły też uwagę na piękną , zmieniającą się scenografię, co w przypadku poczucia estetyki ma ogromne znaczenie. Podpatrując grę aktorów i wystrój uczą się jak odgrywać role w swoich grupowych okazjonalnych przedstawieniach. Na zakończenie każda grupa przeszła na scenę, by wraz z aktorami zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.