Dzień Dziecka w Szklarni

15 maja 2013r. wszystkie dzieci obecne w przedszkolu wyjechały na wycieczkę do Szklarni k/Janowa Lubelskiego z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. Pogoda dopisała – sucho, nie za gorąco, nie zimno. Nawet komary się pochowały.

Atrakcji było mnóstwo. Profesjonalna organizacja imprezy przez Firmę MAKADAN p. Adama Maka przyczyniła się do tego, że każde dziecko z nich skorzystało.
Były m.in. :

• odwiedziny u koników,
  • przejażdżka bryczką z p. Zbyszkiem Butrynem,
  • poznanie kozy Zuzi i koziołka karłowatego Mietka,
  • gra w piłkę,
  • zabawy z chustą animacyjną
  • kolorowy TWISTER,

zwariowana olimpiada sportowa, w której dzieci uczestniczyły w 5-osobowych zespołach

• bieg w połączonych spodniach,
  • marsz na drewnianych nartach ( 5 – osób jednocześnie),
  • zawody na skrzynkach,
  • zawody z długą łyżką i piłką,
  • stonoga – przechadzka z rurą,
  • wyścigi w 5-osobowych workach
  • "chomik".

Niezależnie od wieku – wysiłek i zadowolenie były maksymalne.

W międzyczasie pojawiły się grillowane kiełbaski przygotowane przez panie kucharki. Z pełnym brzuszkiem można było się dalej bawić.

Po zabawach, przed odjazdem do przedszkola piknikowo na kocach dzieci zjadły podwieczorek – drożdżówkę z soczkiem. Po tym sprawdziły, czy wszystko jest posprzątane, aby żadne zwierzę pozostające nie zakrztusiło się folią czy papierem.

Na koniec podziękowały organizatorom i pełne wrażeń wróciły autokarami zasponsorowanymi przez pana Mirosława Króla i ZOSiP w Janowie Lubelskim do przedszkola.

To był bardzo udany dzień !